Посольство України в Литовській Республіці

, Київ 00:30

Відбулося чергове засіданні українсько-литовської Комісії з питань співробітництва у сфері науки і технологій

06 жовтня, 14:52

4-5 жовтня ц.р. у Вільнюсі відбулося Сьоме засіданні українсько-литовської Комісії з питань співробітництва у сфері науки і технологій під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Максима Стріхи та Директора Департаменту вищої освіти, науки та технологій Міністерства освіти і науки Литовської Республіки Альбертаса Жаліса. В ході засідання комісії обговорено стан та перспективи співпраці між Україною та Литвою у науково-технічній сфері, окремі проблеми реформування системи вищої освіти та наукових досліджень у Литві та Україні, а також затверджено 11 спільних науково-технічних проектів на 2018-2019 рр. у сфері природничих та гуманітарних наук.

В рамках програми засідання комісії проведено зустріч заступника Міністра освіти і науки України Максима Стріхи із заступником Міністра  освіти і науки Литовської Республіки Гедрюсом Вілюнасом, під час якої відбувся обмін думками щодо перспектив двостороннього науково-технічного співробітництва та окремих аспектів проведених в Україні та Литві конкурсів з відбору спільних науково-технічних проектів.

Члени комісії відвідали Вільнюський національний центр фізики і технологій, Вільнюський центр природничих наук, Центр досліджень продуктів харчування та технологій, Національний науково-дослідний центр Каунаського технологічного університету, Центр сучасних фармацевтичних та медичних технологій у долині Сантака, а також лікарню Литовського університету медичних наук у м.Каунас.

Також заступник Міністра освіти і науки України Максима Стріхи провів зустріч  із співробітниками Посольства України у Литовській Республіці,  в ході якої обговорено результати Сьомого засідання Комісії та можливі напрямки подальшого розвитку двосторонньої співпраці у сфері науки та технологій.