Посольство України в Литовській Республіці

, Київ 00:14

У Литві пройшли меморіальні заходи з відзначення Дня Гідності та Свободи, вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні

24 листопада, 13:45

22 листопада 2017 року у м.Вільнюсі пройшли меморіальні заходи з відзначення Дня Гідності та Свободи, а також вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду  українського народу.

Посол України Володимир Яценківський з дружиною,  працівники Посольства України, Директор Музею жертв геноциду Єугеніус Пейкштяніс з працівниками цього закладу, священики Української греко-католицької церкви Пресвятої Трійці м.Вільнюса, представники української громади, литовської громадськості, українські студенти, які навчаються в Литві, взяли участь у церемоніях покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку та до пам’ятника Жертвам радянської окупації біля Музею жертв геноциду у центрі м.Вільнюса.

Присутні вшанували пам’ять загиблих спільною молитвою, запалили свічки пам’яті, поклали колоски та квіти до пам’ятника Жертвам радянської окупації. До учасників заходу із промовою звернувся Посол України в ЛР В.Яценківський, який, зокрема, наголосив, що в історії України та Литви є багато спільних сторінок, у тому числі трагічних – геноцид двох народів,  організований радянським тоталітарним режимом.

Того ж дня у Сеймасі Литовської Республіки було відкрито тематичну виставку «Знищені голодом: невідомий геноцид українців», підготовлену Посольством України в ЛР, активом української громади м.Вільнюса, у співробітництві з Департаментом інформації та комунікації Канцелярії Сеймаса ЛР.