Посольство України в Литовській Республіці

, Київ 08:23

У Литві продовжилися меморіальні заходи з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні

26 листопада 2017, 17:20

25 листопада 2017 р. у м.Каунасі представники Посольства України в Литовській Республіці спільно з українською громадою мм.Вільнюса та Каунаса, представниками суспільно-політичного руху «Саюдіс», Союзу стрільців Литви, Збройних Сил Литви, курсантами Каунаського кадетського ліцею, Української греко-католицької церкви Пресвятої Трійці м.Вільнюса, Української православної церкви Київського патріархату (УПЦКП), литовської громадськості взяли участь у меморіальних заходах з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Заходи висвітлювалися журналістами провідного телеканалу Литовського національного телебачення «LRT», а також каунаським телеканалом «Init».

Заходи розпочалися у костелі Святого Георгія м.Каунаса спільним богослужінням за участі священиків Української греко-католицької церкви Пресвятої Трійці м.Вільнюса та священиків костела Св.Георгія, у ході якого було проведено молебень та панахида із вшанування пам’яті загиблих під час Голодомору в Україні. У храмі було встановлено державні прапори України та Литви.

Після завершення служби усі присутні взяли участь в урочистій церемонії покладання квітів та запалення свічок біля меморіальної дошки полковнику армії УНР Євгену Коновальцю, розташованої у центрі міста, на стіні будинку, в якому жив Є.Коновалець, на Алеї Свободи.

У музеї Каунаського замку, за сприяння Посольства України, відбувся показ документального фільму «Територія Голодомору: пам’ять невмируща», створеного Канадським музеєм прав людини (м.Вінніпег) спільно з Меморіалом жертв Голодомору (м.Київ), а також дискусія на тему: «Голодомор в Україні 1932-1933 років: пам’ять та уроки». До присутніх звернулися, зокрема, голова Каунаського відділення «Саюдіс» Др.Раймундас Камінскас, полковник Збройних Сил ЛР Йонас Марцинскас, голова литовської релігійної громади Усіх святих землі української Володимир Кулик, голова Каунаського українського товариства Микола Денисенко, представник УПЦКП Володимир Мицько, представники Союзу стрільців Литви, Посольства України в Литовській Республіці. Учасниками обговорення, зокрема, було висловлено тверде переконання, що РФ продовжує політику сталінського режиму відносно України, а наслідки Голодомору 1932-1933 років напряму пов’язані із ситуацією на сході нашої держави сьогодні. Після завершення дискусії окрему панахиду провів представник УПЦКП протоієрей Володимир Мицько.

О 16.00 усі учасники меморіальних заходів приєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку». Було викладено свічки у формі Державного Гербу України та Державного Гербу Литовської Республіки, пролунали державні гімни України та Литви, пам’ять загиблих було вшановано хвилиною мовчання. Акції також відбулися у мм.Вільнюсі, Клайпеді. Того ж дня біля Посольства України було приспущено Державний Прапор України, запалено свічки пам’яті.

26 листопада ц.р. пам’ять загиблих під час Голодомору в Україні було вшановано у м.Вільнюсі в Українській греко-католицькій церкві Пресвятої Трійці, де відбулася служба та панахида, за участі представників української громади, литовської громадськості, Посольства України в Литовській Республіці.

Останні новини

У Вільнюсі було урочисто вшановано пам’ять Тараса Шевченка | 07 березня, 22:06

7 березня 2018 р. Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський з дружиною, колектив Посольства України, представники української громади м.Вільнюса, Української Греко-католицької церкви Пресвятої Трійці м.Вільнюса, керівництво, викладачі та студенти Філологічного факультету Вільнюського університету, вшанували пам’ять Тараса Шевченка.