Посольство України в Литовській Республіці

, Київ 08:18

Представники Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз відвідали Литву та провели низку зустрічей з вищим керівництвом Литовської Республіки

05 березня, 22:57

4-5 березня 2018 р. Заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров та Заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз відвідали Литовську Республіку, де провели низку важливих зустрічей з вищим керівництвом цієї держави.

4 березня Посол України Володимир Яценківський з дружиною, колектив Посольства провели дружню зустріч з представниками кримськотатарської делегації у Посольстві України в ЛР, у якій також взяли участь Голова спілки громад литовських татар Адас Якубаускас, журналісти українського телеканалу «АТР». У рамках зустрічі Посол України також дав інтерв’ю телеканалу «АТР», зокрема, щодо стану українсько-литовських відносин, актуальних питань міжнародної політики. 

5 березня ц.р. відбулися зустрічі І.Умерова та А.Чийгоза з Президентом ЛР Далею Грібаускайтє, Спікером Сеймаса ЛР Вікторасом Пранцкєтісом, Заступником міністра закордонних справ Даріусом Скусявічюсом, у ході яких було обговорено найважливіші питання, пов’язані із ситуацією в Автономній Республіці Крим. Литовські політики, зокрема, підтвердили свою принципову позицію щодо невизнання анексії Криму та необхідності продовження санкцій Євросоюзу проти РФ, запроваджених після окупації півострова.

Візит кримськотатарської делегації викликав жвавий інтерес представників  ЗМІ Литви. Того ж дня в одному з провідних інформагенцій Литви «Elta» відбулася прес-конференція, зокрема, за участі журналістів провідних у Литві телекомпаній «LRT» (Литовського національного телебачення) та «LNK» (Вільного та незалежного каналу), а також українських журналістів телеканалу «АТР», темами якої, зокрема, стали ситуація з грубим порушенням прав людини на тимчасово окупованій РФ території АР Крим, проблема збереження там об’єктів культурної спадщини, необхідність широкого поширення відповідної правдивої інформації у ЗМІ.

Останні новини

У Вільнюсі було урочисто вшановано пам’ять Тараса Шевченка | 07 березня, 22:06

7 березня 2018 р. Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський з дружиною, колектив Посольства України, представники української громади м.Вільнюса, Української Греко-католицької церкви Пресвятої Трійці м.Вільнюса, керівництво, викладачі та студенти Філологічного факультету Вільнюського університету, вшанували пам’ять Тараса Шевченка.