Посольство України в Литовській Республіці

, Київ 10:42

2-4 травня 2018 року Голова Верховної Ради України Андрій Парубій здійснив візит до Литовської Республіки для участі в урочистих заходах з нагоди відзначення 227-ї річниці підписання Конституції 3 травня 1791 року

05 травня, 17:07

02-04 травня 2018 р. Голова Верховної Ради України А.Парубій здійснив робочий візит до Литовської Республіки з метою участі в урочистих заходах з нагоди відзначення 227-ї річниці підписання Конституції 3 травня 1791 року.

У ході візиту до ЛР 03.05.2018 р. А.Парубій взяв участь та виступив з промовою в урочистому засіданні Сеймасу Литовської Республіки та на спільній прес-конференції разом із Спікером Сеймаса ЛР Вікторасом Пранцкєтісом, Віце-Маршалком Сейму Республіки Польща Бєатою Мазурек та Заступником Голови Комітету з європейських справ Сеймаса, керівником депутатської групи «3 Травня» Андрюсом Кубілюсом.

Голова Сеймаса В.Пранцкєтіс, Заступник Голови Сеймаса, лідер Литовської соціал-демократичної трудової партії Гедімінас Кіркілас та Заступник Голови Комітету з європейських справ Сеймаса Литви, керівник депутатської групи «3 Травня» А.Кубілюс за наслідками засідання представили проект декларації, в якій, зокрема, міститься заклик активніше захищати Україну і допомогти їй повернути тимчасово окуповані Росією території.

Того ж дня Голова Українського парламенту взяв участь у Церемонії Підняття Державних прапорів Литовської Республіки, Республіки Польща та України на площі Незалежності у м.Вільнюс, провів робочу зустріч із Спікером Сеймаса ЛР В.Пранцкєтісом.

А.Парубій також взяв участь в урочистому прийнятті у Палаці Великих Князів Литовських у Вільнюсі, під час якого виступив із вітальною промовою.

У рамках свого перебування у Литовській Республіці А.Парубій відвідав Українську греко-католицьку церкву Пресвятої Трійці у м.Вільнюсі.

У всіх вищезазначених заходах взяв участь Посол України в ЛР Володимир Яценківський.