Посольство України в Литовській Республіці

, Київ 10:43

У Вільнюсі вшанували пам’ять видатного литовця, великого прибічника незалежності України Міколаса Біржішки

15 травня, 11:32

14 травня 2018 року у м.Вільнюсі у Будинку підписантів Акта про незалежність Литви відбувся вечір пам’яті Міколаса Біржішки (1882-1962 рр.) – видатного громадсько-політичного діяча, вченого, підписанта Акта про незалежність Литви литовської держави від 16 лютого 1918 року та великого прибічника незалежності України.

Під час заходу Посол України в ЛР Володимир Яценківський звернувся до присутніх з вітальним словом. З доповідями про діяльність М.Біржішки та його внесок, зокрема, у розвиток зв’язків Литви та України, виступили депутат Сеймаса ЛР, проф. Арунас Гумуляускас, Голова громади українців м.Вільнюса Наталія Шертвітєнє, голова Асоціації литовських та українських істориків д-р Алдона Васіляускєнє.

У заході взяли участь також представники української громади м.Вільнюса, наукових кіл, литовської громадськості, співробітники Посольства України в ЛР, а також учні гімназії ім.М.Біржішки, які виконали музичні твори видатного литовського композитора М.Чюрльоніса та представили театральну виставу про М.Біржішку. Під час заходу було представлено фотовиставку, присвячену 100-річчю відновлення незалежності Литви.