• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 17 січня 2023 року о 11:00

Громадяни України мають право на отримання паспорта громадянина/-ки України для виїзду за кордон.

Консульський відділ Посольства України у Литовській Республіці оформлює паспорти для виїзду за кордон (закордонні паспорти) громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають у Литовській Республіці. 

Адреса Консульського відділу: Вільнюс, вул. В. Кудіркос, 22 (Vilnius, V. Kudirkos g. 22). 

Прийом відбувається за попереднім записом у електронній черзі https://online.mfa.gov.ua/

В період дії воєнного стану в Україні існує також можливість прийти в Консульський відділ в рамках прийомних годин (пн: 11:00-13:45; вт, чт, пт: 09:00-12:45; ср: 14:00-17:45) та подати заяву на оформлення закордонного паспорта у порядку живої черги, втім слід враховувати, що пріоритет буде наданий тим особам, які попередньо зареєструвалися у електронній черзі. 

Особам, які постійно проживають за кордоном (оформили дозвіл на виїзд/залишення на постійне проживання за кордоном у встановленому порядку), у разі втрати або викрадення паспорта, або виникнення обставин, у зв’язку з якими він підлягає обміну, під час перебування в Україні слід звертатися до територіального органу або територіального підрозділу Державної міграційної служби України.

Консульський відділ оформлює паспорти з безконтактним електронним носієм («біометричні паспорти»).

Закордонний паспорт виготовляється у строк до 3 місяців. На час дії воєнного стану строки можуть бути довшими.

Документи, що подаються для оформлення закордонного паспорта

 • громадянам України, які досягли шістнадцятирічного віку, оформлення паспорта здійснюється на підставі заяви-анкети, поданої особисто;
 • оформлення паспорта громадянам України, які не досягли шістнадцятирічного віку, здійснюється на підставі заяви-анкети одного з батьків/законних представників (опікунів, піклувальників) та письмової згоди другого з батьків/законних представників, яка надається під час подання документів (заява від другого з батьків/законних представників не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства чи за наявності виданої органом державної виконавчої служби довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців). У разі відсутності другого з батьків під час подання документів така заява подається нотаріально засвідченою. Якщо батьки не перебувають у шлюбі, оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюється на підставі заяви-анкети того з них, з ким проживає особа.

В період дії воєнного стану в Україні існує можливість оформлення закордонного паспорта дитині на підставі звернення лише одного з батьків/законних представників, нотаріальна згоди іншого з батьків не обов'язкова.

Для оформлення закордонного паспорта вперше подаються такі документи:

1. Паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

У разі коли особі не оформлювався документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або надає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України.

З метою ідентифікації особи та перевірки факту належності особи до громадянства України також можуть бути направлені запити до відповідного територіального органу/територіального підрозділу Державної міграційної служби України або іншого органу, підприємства, установи, організації.

2. Свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави, – у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 14-річного віку.

Видані компетентними органами іноземної держави документи засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України (наприклад, Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів). Такі документи подаються з перекладом українською мовою, засвідченим нотаріально.

Між Україною та Литовською Республікою укладено Договір про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, згідно статті 13 якого засвідчення офіційних документів не вимагається.

Водночас звертаємо увагу, що 23 грудня 2022 року набрав чинності Закон України про зупинення дії та вихід з Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, а це означає, що тепер на всіх офіційних документах, виданих російською федерацією та республікою білорусь, має бути апостиль та нотаріально посвідчений переклад на українську мову, інакше вони не розглядатимуться державними установами України. 

Наприклад, якщо дитині, яка є громадянкою України, яка народилася у білорусі та має білоруське свідоцтво про народження, батьки планують вперше оформити закордонний паспорт у Консульському відділі нашого Посольства у Литві, то, серед інших документів, необхідно також надати свідоцтво про народження дитини (білоруське) з апостилем та нотаріально посвідченим перекладом на українську мову. Якщо ж дитина народилася у Литві та має литовське свідоцтво про народження, то апостиль не потрібен, потрібен лише нотаріально посвідчений переклад литовського свідоцтва про народження на українську мову.


3. Документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України у Литві (посвідка на проживання/leidimas gyventi). 

4. Документ, що посвідчує особу законного представника (батьки, опікуни, піклувальники), та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (наприклад, рішення суду), – у разі подання документів законним представником, крім випадків, коли законним представником є один із батьків.

5. Чек, що підтверджує сплату консульського збору. Вартість оформлення закордонного паспорту складає 120 євро (для осіб старше 16 років) та 37 євро для дітей (до 16 років). Оплата здійснюється виключно банківською карткою за допомогою POS-терміналу у Консульському відділі. 

6. У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, або особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку, – може бути подано одну кольорову фотокартку розміром 10х15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування. Фотокартка повинна відповідати вимогам.

Для оформлення закордонного паспорта замість втраченого або викраденого

на додаток до зазначених вище документів також подається довідка, видана поліцією держави, в якій втрачено або викрадено паспорт, що підтверджує факт звернення заявника/-ці з приводу втрати або викрадення закордонного паспорту. Довідка, видана литовською поліцією, може бути подана без засвідчення у встановленому порядку та перекладу українською мовою. 

Заявник/-ця зобов’язаний/-а особисто повідомити компетентним органам іноземної держави та найближчій закордонній дипломатичній установі про втрату або викрадення закордонного паспорта.

Для обміну закордонного паспорта 

на додаток до зазначених вище документів також подається:

1. Паспорт для виїзду за кордон, що підлягає обміну.

2. Документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими закордонний паспорт підлягає обміну.

Обмін паспорта проводиться у разі:

 • зміни інформації, внесеної до закордонного паспорта;
 • виявлення помилки в інформації, внесеній до закордонного паспорта;
 • закінчення строку дії закордонного паспорта;
 • непридатності закордонного паспорта для подальшого використання.

У разі зміни інформації, внесеної до закордонного паспорта, документи для його обміну подаються протягом одного місяця з дати настання таких обставин (подій).

3. Заяву про повернення закордонного паспорта, що підлягає обміну, після його анулювання у зв’язку з наявністю в ньому віз або у випадку, якщо такий паспорт є підставою для отримання/продовження дозвільних документів на проживання в іноземній державі.

Видача заявникові паспорта для виїзду за кордон здійснюється тією закордонною дипломатичною установою, яка прийняла документи для його оформлення.

Для отримання паспорта заявник подає документ, що посвідчує особу.

Закордонний паспорт, оформлений на ім’я особи, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Паспорт для виїзду за кордон, оформлений дитині віком від 12 до 16 років, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку, за умови присутності дитини, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон.

Під час видачі паспорта проводиться процедура верифікації (порівняння біометричних даних). Заявник/-ця здійснює візуальну перевірку персональних даних, внесених до закордонного паспорта, після чого ставить свій підпис в анкеті на підтвердження отримання закордонного паспорта.

Якщо заявник/-ця не отримав/-ла оформлений закордонний паспорт протягом року з дня його надходження, паспорт знищується. Строк зберігання неотриманого паспорта для виїзду за кордон може бути продовжено за письмовим зверненням особи із зазначенням кінцевого строку зберігання.

Термін дії закордонного паспорта

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон має строк дії 4 роки для дітей, які не досягли 16-річного віку, та 10 років – для осіб, які досягли 16-річного віку.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux