• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Паспортні дії в умовах воєнного стану
Опубліковано 14 грудня 2022 року о 12:40

9 листопада 2022 року Консульський відділ відновлює дії з продовження терміну дії існуючого закордонного паспорта та внесення інформації про дітей у закордонний паспорт матері/батька.


У Консульському відділі можна оформити паспорт громадянина/-ки України для виїзду за кордон (закордонний паспорт).

Прийом відбувається за попереднім записом у електронній черзі https://online.mfa.gov.ua/

Можна також прийти в Консульський відділ в рамках прийомних годин (пн: 11:00-13:45; вт, чт, пт: 09:00-12:45; ср: 14:00-17:45) та подати заяву у порядку живої черги, втім слід враховувати, що пріоритет буде наданий тим особам, які попередньо зареєструвалися у електронній черзі. Адреса Консульського відділу: Вільнюс, вул. В. Кудіркос, 22 (Vilnius, V. Kudirkos g. 22).

Список необхідних документів для оформлення закордонного паспорту є за посиланням: https://lithuania.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-diyi/oformlennya-zakordonnih-pasportiv 

Хочемо зауважити, що на період дії воєнного стану існує можливість оформлення закордонного паспорта дитині на підставі звернення лише одного з батьків/законних представників, нотаріальна згоди іншого з батьків не обов'язкова.

Закордонний паспорт виготовляється у строк до 3 місяців, вартість 120 євро (для осіб віком від 16 років) та 37 євро для дітей. Оплата здійснюється виключно банківською карткою за допомогою POS-терміналу у Консульському відділі.

Також, з 17 листопада 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 28.10.2022 №1220, згідно якої удосконалено механізм організації видачі громадянам паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон, передбачивши можливість пересилання виготовлених документів через МЗС від територіальних підрозділів ДМС до посольств та від посольств до територіальних підрозділів ДМС, а також напряму від одного посольства до іншого; дозволено видачу виготовленого паспорта громадянина України для виїзду за кордон іншій особі, яку визначить один із батьків (усиновителів), опікунів, піклувальників; надано можливість формування засобами Єдиного державного веб порталу електронних послуг «Дія» е-паспорта громадянина України, е-паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, які не змогли отримати виготовлений паспортний документ.

Порядок пересилання у Литву закордонного паспорта, оформленого в Україні: https://lithuania.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-diyi/poryadok-peresilannya-u-litvu-zakordonnogo-pasporta-oformlenogo-v-ukrayini


Звертаємо Вашу увагу, що внутрішній (ID-картка) та закордонний паспорти можливо також оформити у представництві ДП "Документ" у Варшаві: https://warszawa.pasport.org.ua/

Також, у Консульському відділі у порядку живої черги можна безкоштовно продовжити термін дії існуючого закордонного паспорта та внести інформацію про дітей у закордонні паспорти матері/батька, а також отримати свідоцтво про підтвердження особи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №170 затверджено Тимчасовий порядок внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Вищезгаданим документом дозволено продовження існуючих паспортів громадянина України для виїзду за кордон (далі-ПГУВК) та внесення інформації про дитину до паспорта одного з батьків, якщо таку дитину не було документовано ПГУВК раніше. Присутність дітей на прийомі не обов'язкова.

Для продовження ПГУВК необхідно прибути до Консульського відділу нашого Посольства з ПГУВК, термін дії якого закінчився або закінчується найближчим часом, та подати відповідну заяву (текст заяви буде надано працівниками консульського відділу на місці). Якщо необхідно продовжити термін дії ПГУВК дитини (до 18 років), то необхідно також надати свідоцтво про народження дитини та його копію.

Для внесення інформації про дитину до ПГУВК одного з батьків необхідно мати:

1) ПГУВК та копію його першої сторінки;

2) заяву про внесення до ПГУВК інформації про дитину (текст заяви буде надано працівниками консульського відділу на місці);

3) свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами та його копію;

У разі відсутності свідоцтва про народження законний представник може подати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження;

4) дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 сантиметра, зображення на яких відповідає вимогам, що пред’являються до фотокарток, що подаються для оформлення або обміну документів.

5) документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника та його копію.

Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину, засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Такі документи подаються з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально.!!Увага. Продовження паспорта може бути оформлено не раніше, ніж за 2 місяці до закінчення терміну дії ПГУВК!!

Просимо звертатися до Консульського відділу тільки у разі закінчення (наближення дати закінчення) терміну дії паспорта або його відсутності (у випадку необхідності внесення інформації про дитину).

Будь-ласка, не потрібно приїздити без нагальної потреби та якщо паспорт ще має досить великий термін дії.

В першу чергу ми плануємо продовжувати документи та здійснювати внесення інформації про дитину до ПГУВК тим громадянам, які приїхали у Литву, рятуючись від війни в Україні.


У Консульському відділі у порядку живої черги можна отримати також СВІДОЦТВО ПРО ПІДТВЕРДЖЕННЯ ОСОБИ. 

Якщо Ви виїхали з України після 24 лютого без закордонного паспорта, за паспортом громадянина України ("внутрішнім" паспортом), Ви можете отримати в Посольстві свідоцтво про підтвердження особи з Вашими даними та фотографією. Такий документ також може оформлюватися для неповнолітніх дітей, які виїхали з України за свідоцтвом про народження, якщо у їхніх батьків немає закордонних паспортів (тобто внесення даних про дитину. згадане вище, неможливе).

Цей документ оформлюється безкоштовнов день звернення до Посольства. 

Для оформлення довідки для дорослої особи заявник подає на прийомі такі документи, в оригіналі:

 1. Паспорт громадянина України ("внутрішній" паспорт) заявника та його копію 
 2. Дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

Для оформлення свідоцтва для дитини один із її батьків подає на прийомі такі документи, в оригіналі:

 1. Свій паспорт громадянина України ("внутрішній" паспорт) та його копію
 2. Свідоцтво про народження дитини та його копію
 3. Дві кольорові фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см.
Процедура оформлення свідоцтва про підтвердження особи є безкоштовною!
Прийом із зазначеного питання здійснюється без попереднього запису згідно з графіком прийому нашого Консульського відділу, а саме:


понеділок:                                           11:00-13:45
вівторок, четвер, п'ятниця:                09:00-12:45
середа:                                                 14:00-17:45


Адреса Консульського відділу: Вільнюс, вул. В. Кудіркос, 22 (Vilnius, V. Kudirkos g. 22)
Телефон Консульського відділу Посольства України у Литовській Республіці: +370 5 233 07 82.

З 15 березня 2022 територіальні органи та територіальні підрозділи Державної міграційної служби України, які знаходяться в безпечних районах України, де не ведуться активні бойові дії, відновлюють роботу з прийому та надання адміністративних послуг, зокрема, документів для оформлення ID-картки, закордонного паспорта громадянина України, посвідок на постійне та тимчасове проживання.

Також ДМСУ здійснюватиме вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки, продовжуватиме строк дії закордонних паспортів та вноситиме відомості про дітей, зокрема, йдеться про вклеювання фотокартки до закордонного паспорта батьків, що дає можливість громадянам вільно перетинати кордон, рятуючись від війни.

Відтепер громадяни, які втратили документи або строк дії яких закінчився, можуть звертатися до визначеного органу ДМСУ, які працюють з урахуванням дотримання безпеки умов воєнного стану.
Оформлення документів можливо здійснити в будь-якому територіальному органі чи підрозділі ДМС, незалежно від зареєстрованого місця проживання.

Оскільки ситуація щодо роботи територіальних органів ДМС на сьогодні є динамічною, дізнатися про графік їх роботи можливо, зателефонувавши до відповідних ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ОРГАНІВ

https://www.kmu.gov.ua/news/migracijna-sluzhba-vidnovlyuye-nadannya-adminischtrativnih-poslug

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux