Портал в режимі тестування та наповнення
Міжрегіональне співробітництво між Україною та Литвою
Опубліковано 17 серпня 2012 року о 13:30

Співробітництво між регіонами України та регіонами Литовської Республіки

В системі українсько-литовських двосторонніх відносин важливим пріоритетом є міжрегіональне співробітництво. Першу угоду про міжрегіональну взаємодію підписано у 1990 р., коли було започатковано співпрацю та розвиток дружніх і ділових стосунків між Києвом і Вільнюсом.

Загалом, у 1990 - 2008 рр. між Україною та Литвою було підписано 29 угод про міжрегіональне співробітництво: 15 – між областями України і повітами Литовської Республіки, а 14 – між містами.

У зв’язку з адміністративною реформою у Литві, з 1 липня 2010 р. ліквідовані адміністрації повітів, зазначені 15 угод між адміністраціями повітів Литви та обласними державними адміністраціями України, втратили чинність.

Станом на початок 2015 р. діють 23 документи (угоди, протоколи, меморандуми тощо) про співробітництво на міжрегіональному рівні, у тому числі 2 угоди про співпрацю на рівні областей України та повітів Литви, 1 – на рівні районів, решта 20 – на рівні міст.

Відбуваються робочі візити до Литви керівників обласних державних адміністрацій України, представників місцевих органів влади та бізнес-структур. У свою чергу представники місцевих самоврядувань та литовського бізнесу відвідують Україну. У рамках таких візитів обговорюються питання співробітництва у різних сферах, вивчаються можливості інвестування та налагодження контактів, здійснюється обмін комерційними та інвестиційними проектами українських та литовських підприємств, проводяться переговори щодо реалізації конкретних інтересів, організовуються регіональні виставки та бізнес-форуми, на яких відбуваються презентації інвестиційних можливостей регіонів тощо.

Активно розвивається співробітництво між Одеською, Миколаївською областями та Клайпедським повітом, Харківською, Запорізькою областями та Каунаським повітом, Івано-Франківською областю та Паневежським повітом, Черкаською, Львівською областями та Шяуляйським повітом, Чернігівською областю та Утянським повітом, Сумською областю та Тельшяйським повітом, Тернопільською областю та Таурагським повітом, Волинською областю та Вільнюським повітом та іншими. В рамках реалізації положень двосторонніх договорів сторони активно здійснюють ряд спільних проектів в економічній, науково-технічній і культурній сферах.

Участь представників регіональних адміністрацій та бізнесових кіл України та Литви в регіональних економічних та інвестиційних форумах є одним з найбільш перспективних механізмів розвитку міжрегіонального співробітництва, який дає змогу розвивати товарообіг, налагоджувати прямі контакти між підприємствами та обговорювати спільні проекти в різних галузях економічного співробітництва.

Приклади двостороннього співробітництва

6-8 березня 2014 р. відбувся візит до Литви делегації Львівської міської ради на чолі з міським головою А.Садовим. У ході візиту було підписано Угоду про співпрацю між Вільнюсом та Львовом, а керівництво Вільнюса подарувало громаді Львова пересувну діагностичну лабораторію з дослідження онкологічних захворювань жінок (мамограф).

У травні 2014 р. делегація м.Умань відвідала місто Радвілішкіс та взяла участь у ярмарку міст-побратимів. За ініціативи мера міста Радвілішкіс Д.Бразиса 12 дітей пільгової категорії з Умані мали можливість оздоровитись і відпочити на базі туризму и спорту «Наполеонас» під містом Шяуляй за рахунок литовської сторони. Планується подальша співпраця між навчальними, спортивними та соціальними закладами міст Умань та Радвілішкіс.

16-19 травня 2014 р. відбувся візит заступника голови Харківської міської ради, Директора Департаменту економіки та комунального майна М.Фатєєва до Каунаса, в ході якого були обговорені перспективи співпраці між Харковом та Каунасом.

13-15 жовтня 2014 р. відбувся візит до Литви делегації Черкаської обласної ради на чолі з Першим заступником голови облради Н.Кравцовою. В ході візиту відбувся обмін досвідом у сфері організації місцевого самоврядування та обговорені перспективи міжрегіонального співробітництва з Вільнюсом у культурній, освітній та торговельно-економічній сферах.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux