Портал в режимі тестування та наповнення
Питання-відповіді
Опубліковано 29 грудня 2014 року о 12:35

НАЙБІЛЬШ  ЧАСТІ  ЗАПИТАННЯ

Звертаюсь щодо оформлення візи для в’їзду до Литви громадянину України

Оформлення віз для в’їзду на територію Литви здійснюється Посольством Литовської Республіки в Україні.

Я хочу запросити в Литву громадянина України

Вам необхідно звернутись до органів міграційної служби при окружних комісаріатах поліції Литовської Республіки за місцем проживання або перебування для оформлення відповідного запрошення громадянину України, на підставі якого він може отримати шенгенську візу.

Я уклала шлюб у Литві і змінила у зв’язку з цим прізвище. Як мені поміняти паспортні документи

Якщо у Вас оформлено дозвіл українських органів на виїзд на постійне місце проживання за кордон (у закордонному паспорті стоїть штамп «Постійне проживання в Литві»), Ви можете подати документи на заміну закордонного паспорта до консульського відділу Посольства України в Литовській Республіці.

Якщо такий дозвіл не оформлений, заміна закордонного паспорта у консульському відділі можлива лише після заміни «внутрішнього» паспорта громадянина України органами Державної міграційної служби України за місцем проживання.

Як мені виписатись з України

Зняття з реєстрації з місця проживання на території України передбачає оформлення дозволу українських органів на виїзд на постійне місце проживання за кордон.

Для цього вам необхідно подати відповідний перелік документів (розміщений на цьому сайті у розділі оформлення постійного місця проживання за кордоном) до органів Державної міграційної служби України за місцем проживання або до консульського відділу Посольства України в Литовській Республіці.

Після отримання відповідного дозволу Ваш «внутрішній» паспорт вилучається, Вас знімають з місця реєстрації в Україні, видають талон вибуття та у закордонному паспорті проставляється штамп «Постійне проживання в Литві».

Я можу подати документи на оформлення закордонного паспорта своїй неповнолітній дитині у разі наявності у мене нотаріального засвідченого дозволу на оформлення їй паспорта батька?

Для подання документів на оформлення закордонного паспорта дитині до 16 років законодавство вимагає наявність нотаріально засвідченої згоди обох батьків.

Прошу прискорити оформлення мені закордонного паспорта

Враховуючи, що оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон здійснюється відповідною установою в Україні, Посольство не може прискорити їх оформлення.

Прошу прискорити оформлення дозволу на виїзд на постійне місце проживання за кордон

Враховуючи, що оформлення дозволів на виїзд на постійне місце проживання за кордон здійснюється органами Державної міграційної служби в Україні, Посольство не може прискорити їх оформлення.

Прошу прискорити оформлення дозволу на імміграцію в Україну

Враховуючи, що оформлення дозволів на імміграцію в Україну здійснюється органами Державної міграційної служби в Україні, Посольство не може прискорити їх оформлення.

Прошу прискорити оформлення виходу з громадянства України

Враховуючи, що рішення про вихід з громадянства України приймає Президент України, Посольство не може прискорити таке оформлення.

Я постійно проживаю в Україні. У мене закінчується закордонний паспорт, але на цей час я не хочу їхати в Україну. Чи можу я оформити закордонний паспорт у Литві?

Заміна закордонного паспорта у консульському відділі Посольства України в Литовській Республіці є можливою за умови подання документа, що підтверджує факт Вашого проживання/перебування в Литві.
Таким документом може бути дозвіл на проживання, виданий органами міграційної служби Литовської Республіки, національна (але не шенгенська віза),  договір оренди житла, рахунок про оплату комунальних послуг, дата-штамп про перетин кордону у паспорті тощо.
Я громадянка України, чоловік – громадянин Литви. У мене народилась дитина у Литві. Хочу, щоб дитина була громадянином України. Які мої подальші дії?
Вам необхідно звернутись до консульського відділу Посольства України для реєстрації дитини громадянином України і подати такі документи:
- заява (підписується у приміщенні консульського відділу);
- нотаріально засвідчений переклад свідоцтва про народження дитини;
- документ, який підтверджує Вашу особу та громадянство України (закордонний або внутрішній паспорт).
Після цього дитина реєструється громадянином України і Вам видається відповідна довідка.
При цьому дитина залишається і громадянином Литовської Республіки.
Після досягнення 18 років їй буде необхідно вийти з одного з громадянств.
За бажанням вихід може бути здійсненний і до досягнення повноліття.

Я хочу засвідчити свій підпис. Чи можу я переслати Вам документи поштою?

Ні. Засвідчення підпису є нотаріальною дією, для вчинення якої Ви обов’язково маєте поставити свій підпис на документі у присутності консула.

Я подав документи на заміну закордонного паспорта до консульського відділу Посольства України в Литві. Однак, планую на кілька місяців поїхати до України. Чи зможу я отримати новий закордонний паспорт там?

Ні. Відповідно до встановленого законодавством України порядку Ви можете отримати новий закордонний паспорт виключно у органі, до якого подавали документи на заміну.

Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux