Портал в режимі тестування та наповнення
Зона вільної торгівлі Україна-ЄС
Опубліковано 16 січня 2016 року о 10:30

Текст Угоди про асоціацію Україна-ЄС 

Тарифний графік ЄС (ввізне мито, тарифні квоти на імпорт українських товарів до ЄС)

Тарифний графік України (ввізне мито, перехідний період) на імпорт товарів з країн ЄС до України)

Порядок адміністрування тарифних квот на імпорт з України окремих видів зернових культур (регламент ЄК 2015/2081)

Тарифні та нетарифні обмеження на експорт продукції до ЄС - інформаційний портал Єврокомісії щодо умов торгівлі з країнами світу Trad HelpDesk

Інформація про поточні залишки тарифних квот ЄС доступна на веб-сайті Європейської Комісії “Tariff quota consultation”.

Обсяги тарифних квот ЄС на окремі види українських зернових культур, борошна та круп на 2016-2021 рр.

Практичний довідник аграрного експортера до ЄС

Практичний довідник експортера мя"сної продукції

Що повинні знати представники українського бізнесу про екологічне право ЄС (рекомендації литовських експертів)

Перелік українських підприємств, які мають право експорту своєї продукції до Європейського Союзу (станом на 06.01.2017)

Загальні настанови стосовно правил ЄС щодо імпорту та транзиту живих тварин і продуктів тваринного походження з третіх країн

Збільшення тарифних квот для українських сільгоспвиробників (автономні торгові преференції ЄС)

Розширення доступу українських товарів на ринки ЄС (інфографіка: технічне регулювання, санітарні та фітосанітарні норми) 

Тарифні квоти та система імпортних ліцензій

Запровадження квотування у двосторонній торгівлі між Україною та ЄС означає, що українські виробники отримують можливість завозити певні обсяги даних товарів без справляння увізних мит. При цьому мова йде не про обмеження обсягів імпорту, а лише про те, що імпорт зазначених товарів понад визначений обсяг підпадатиме під загальний режим імпорту, тобто оподатковуватиметься за тими ж умовами які діють для України сьогодні.

Правила адміністрування тарифних квот визначаються положеннями статті 3 “Доступ в рамках тарифних квот” Регламенту (ЄС) №374/2014.

Адміністрування тарифних квот ЄС здійснюватиметься відповідно до статей 308а, 308b і 308c Регламенту (ЄЕС) № 2454/93, що встановлює правила для реалізації Митного кодексу Співтовариства, та статті 184 Регламенту (ЄС) № 1308/2013.

Опис товарів для цілей квотування Додаток II до Регламенту (ЄС) №374/2014 

Тарифні квоти - Додаток III до Регламенту (ЄС) №374/2014 

Відповіді на питання щодо порядку адміністрування тарифних квот в Україні та ЄС

 Інформація про поточні залишки тарифних квот, які управляються на основі принципу "перший прийшов - перший обслуговується", доступна в режимі онлайн на  порталі Служби підтримки експорту.

Принцип адміністрування тарифних квот

“перший прийшов – перший обслуговується”

Адміністрування тарифних квот, визначених у додатку ІІ Регламенту ЄС, здійснюватиметься Генеральним директоратом з питань оподаткування Європейської Комісії на основі принципу “перший прийшов – перший обслуговується” незалежно від місця ввезення товарів до ЄС. Правові положення, що визначають порядок управління цими тарифними квотами, містяться у статях 308а, 308b і 308с Регламенту №2454/93.

Інформація про поточні залишки тарифних квот, які управляються на основі принципу “перший прийшов - перший обслуговується” доступна в режимі он-лайн на відповідному порталі Служби підтримки експорту:

http://exporthelp.europa.eu/thdapp/index.htm?newLanguageId=RU

http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/quota_consultation.jsp?Lang=en

База даних для тарифних квот на веб-сайті EUROPA відображає баланс по кожній тарифній квоті, які застосовують у поточному році, а також минулого року.

Сайт також містить деякі інші важливі відомості, зокрема, дату вичерпання конкретної тарифної квоти. Ця інформація постійно змінюється в результаті щоденних операцій. Інформація на веб-сайті EUROPA є актуальною, оскільки коригується ввечері кожного робочого дня. Вона залишається на веб-сайті незмінною до вечора наступного робочого дня.

Тарифні квоти, визначені у додатку ІІI Регламенту ЄС, віднесено до компетенції Генерального директорату ЄК відповідального за сільське господарство і розвиток сільських районів і їх адміністрування, здійснюватимуться через систему імпортних ліцензій. Різні регламенти Ради та Комісії містяться конкретні положення щодо управління тарифними квотами (в цьому випадку будуть використовуватись положення статті 184 Регламенту (ЄС) № 1308/2013).

УВАГА!

Оформлення ліцензій (сертифікатів) на імпорт до Литви окремих вмидів сільськогосподарської продукції в межах тарифних квот здійснює Національне платіжне агенство при Міністерстві сільського господарства Литви.

Відділ адміністрування експорту-імпорту: Ролана Мікнявічюте, тел. +37052526905

Заявки на оформлення ліцензій (сертифікатів) має подавати імпортер (литовська компанія).

Ключовою вимогою до імпортера є досвід імпорту сільгосппродукції (не менше 2 імпортних операцій за останні 24 місяці).  

 Облік використання тарифних квот на товари, імпорт яких не підлягає ліцензуванню, здійснюють митні органи країн ЄС.

Правила походження товарів

Підставою для застосування до товарів торговельних преференцій має стати сертифікат походження EUR.1. При цьому, діятимуть правила походження товарів відповідно до Регламенту ЄК № 2454/93, яким введено в дію імплементаційні положення Митного кодексу ЄС (Регламент Ради № 2913/92). З моменту початку тимчасового застосування торговельних положень Угоди про асоціацію будуть введені в дію правила походження товарів, які передбачені Угодою.

Протягом дії преференційного режиму сертифікати походження EUR.1 будуть видаватися ТПП України та її регіональними підрозділами.

На період дії АПТР ЄС залишає також можливість використання умов експорту в рамках режиму GSP, який діє сьогодні для України та для використання якого необхідно отримати сертифікат форми А. відповідні сертифікати наразі видає ТПП України. Таким чином, за українськими експортерами залишається право вирішувати в рамках якого режиму здійснювати експорт до ЄС: АПТР або GSP.

Корисні посилання: http://me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&id=c6f1c10b-791e-4067-8580-09e2f2739f8e&tag=ZonaVilnoiTorgivliMizhUkrainoiuTas

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux