Посольство України в Литовській Республіці

Київ 06:16

Питання-відповіді

НАЙБІЛЬШ  ЧАСТІ  ЗАПИТАННЯ

Звертаюсь щодо оформлення візи для в’їзду до Литви громадянину України

Оформлення віз для в’їзду на територію Литви здійснюється Посольством Литовської Республіки в Україні.

Я хочу запросити в Литву громадянина України

Вам необхідно звернутись до органів міграційної служби при окружних комісаріатах поліції Литовської Республіки за місцем проживання або перебування для оформлення відповідного запрошення громадянину України, на підставі якого він може отримати шенгенську візу.

Я уклала шлюб у Литві і змінила у зв’язку з цим прізвище. Як мені поміняти паспортні документи

Якщо у Вас оформлено дозвіл українських органів на виїзд на постійне місце проживання за кордон (у закордонному паспорті стоїть штамп «Постійне проживання в Литві»), Ви можете подати документи на заміну закордонного паспорта до консульського відділу Посольства України в Литовській Республіці.

Якщо такий дозвіл не оформлений, заміна закордонного паспорта у консульському відділі можлива лише після заміни «внутрішнього» паспорта громадянина України органами Державної міграційної служби України за місцем проживання.

Як мені виписатись з України

Зняття з реєстрації з місця проживання на території України передбачає оформлення дозволу українських органів на виїзд на постійне місце проживання за кордон.

Для цього вам необхідно подати відповідний перелік документів (розміщений на цьому сайті у розділі оформлення постійного місця проживання за кордоном) до органів Державної міграційної служби України за місцем проживання або до консульського відділу Посольства України в Литовській Республіці.

Після отримання відповідного дозволу Ваш «внутрішній» паспорт вилучається, Вас знімають з місця реєстрації в Україні, видають талон вибуття та у закордонному паспорті проставляється штамп «Постійне проживання в Литві».

Я можу подати документи на оформлення закордонного паспорта своїй неповнолітній дитині у разі наявності у мене нотаріального засвідченого дозволу на оформлення їй паспорта батька?

Для подання документів на оформлення закордонного паспорта дитині до 16 років законодавство вимагає наявність нотаріально засвідченої згоди обох батьків.

Прошу прискорити оформлення мені закордонного паспорта

Враховуючи, що оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон здійснюється відповідною установою в Україні, Посольство не може прискорити їх оформлення.

Прошу прискорити оформлення дозволу на виїзд на постійне місце проживання за кордон

Враховуючи, що оформлення дозволів на виїзд на постійне місце проживання за кордон здійснюється органами Державної міграційної служби в Україні, Посольство не може прискорити їх оформлення.

Прошу прискорити оформлення дозволу на імміграцію в Україну

Враховуючи, що оформлення дозволів на імміграцію в Україну здійснюється органами Державної міграційної служби в Україні, Посольство не може прискорити їх оформлення.

Прошу прискорити оформлення виходу з громадянства України

Враховуючи, що рішення про вихід з громадянства України приймає Президент України, Посольство не може прискорити таке оформлення.

Я постійно проживаю в Україні. У мене закінчується закордонний паспорт, але на цей час я не хочу їхати в Україну. Чи можу я оформити закордонний паспорт у Литві?

Заміна закордонного паспорта у консульському відділі Посольства України в Литовській Республіці є можливою за умови подання документа, що підтверджує факт Вашого проживання/перебування в Литві.
Таким документом може бути дозвіл на проживання, виданий органами міграційної служби Литовської Республіки, національна (але не шенгенська віза),  договір оренди житла, рахунок про оплату комунальних послуг, дата-штамп про перетин кордону у паспорті тощо.
Я громадянка України, чоловік – громадянин Литви. У мене народилась дитина у Литві. Хочу, щоб дитина була громадянином України. Які мої подальші дії?
Вам необхідно звернутись до консульського відділу Посольства України для реєстрації дитини громадянином України і подати такі документи:
- заява (підписується у приміщенні консульського відділу);
- нотаріально засвідчений переклад свідоцтва про народження дитини;
- документ, який підтверджує Вашу особу та громадянство України (закордонний або внутрішній паспорт).
Після цього дитина реєструється громадянином України і Вам видається відповідна довідка.
При цьому дитина залишається і громадянином Литовської Республіки.
Після досягнення 18 років їй буде необхідно вийти з одного з громадянств.
За бажанням вихід може бути здійсненний і до досягнення повноліття.

Я хочу засвідчити свій підпис. Чи можу я переслати Вам документи поштою?

Ні. Засвідчення підпису є нотаріальною дією, для вчинення якої Ви обов’язково маєте поставити свій підпис на документі у присутності консула.

Я подав документи на заміну закордонного паспорта до консульського відділу Посольства України в Литві. Однак, планую на кілька місяців поїхати до України. Чи зможу я отримати новий закордонний паспорт там?

Ні. Відповідно до встановленого законодавством України порядку Ви можете отримати новий закордонний паспорт виключно у органі, до якого подавали документи на заміну.

Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут

 


Консульський відділ Посольства України у Литовській Республіці
Керівник: Науменко Олександр Іванович
Перший секретар з консульських питань
Адреса: вул. В.Кудіркос, 22, Вільнюс, 01113, Литовська Республіка. Переглянути на мапі
Телефон: (370 5) 233 07 82
Факс: (370 5) 233 08 37
Ел. пошта: consul_lt@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом відвідувачів здійснюється без попереднього запису:

понеділок:                                    11:00-13:45

вівторок, четвер, п'ятниця:         09:00-12:45

середа:                                         14:00-17:45

У неробочий і неприйомний час, святкові і вихідні дні прийом громадян України здійснюється у разі необхідності надання консульської допомоги, що пов’язано з надзвичайними ситуаціями (техногенні катастрофи, природні катаклізми, терористичні акти, масові заворушення, поранення/загибель громадян України, дорожньо-транспортні пригоди, смерть, арешт, інші випадки, які загрожують життю чи здоров’ю громадян України, втрата документів).

 

Прийом заявників окремих категорій (інваліди, тяжкохворі, вагітні, з малолітніми дітьми) здійснюється поза чергою.

 


Консульські питання