Посольство України в Литовській Республіці

Київ 15:00

Коментар МЗС України у зв’язку з продовженням мандату Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні

02 квітня 2019, 15:38
Відзначаючи важливу роль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ) в Україні у сприянні мирному врегулюванні ситуації на Донбасі на основі поваги до незалежності, суверенітету, політичної єдності та територіальної цілісності України, Міністерство закордонних справ України вітає рішення Постійної Ради ОБСЄ про продовження мандату CММ.

На звернення України 29 березня 2019 р. Постійна Рада ОБСЄ схвалила рішення про продовження на 12 місяців до 31 березня 2020 року мандату СММ в Україні, який поширюється на всю територію України у межах її міжнародно-визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та м. Севастополь.

Україна підтримує подальше зміцнення СММ людськими ресурсами та технічними засобами з метою забезпечення ефективного спостереження за виконанням Мінських угод для мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, моніторингу та звітування в рамках свого мандату про ситуацію щодо подальшої мілітаризації Криму та обмеження свободи мореплавання в Азовському морі і Керченській протоці.

Вкотре закликаємо Російську Федерацію забезпечити безперешкодний доступ та свободу пересування спостерігачів Місії на території окупованих районів Донецької та Луганської областей, включаючи тимчасово неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону, а також окупованого Криму.

Останні заяви та коментарі