Посольство України в Литовській Республіці

Київ 05:09

У Вільнюсі відбулась урочиста церемонія підняття Державного Прапора України

23 серпня 2018, 11:52

23 серпня 2018 року перед будівлею Посольства України в Литовській Республіці (ЛР) відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України, у якій, крім співробітників української дипломатичної місії у Вільнюсі та представників української громади Литви, взяли також участь депутат Сеймаса ЛР, Голова Комітету Сеймаса ЛР з питань національної безпеки і оборони (КНБО) В.Бакас, депутат Сеймаса ЛР А.Сісас, представники МЗС ЛР, Голова Вільнюського осередку громадсько-політичного руху «Саюдіс» Л.Кєрасєрюс, Голова Союзу громад литовських татар А.Якубаускас, Посол Молдови в ЛР С.Міхов, Посол Швеції в ЛР М.Лундквіст, представники посольств Грузії, Норвегії, Франції та Швеції, учасники фольклорного ансамблю «Венцерадо» (м. Херсон), представники литовської громадськості та литовської громади Херсонщини.

Урочистий захід було розпочато з хвилин мовчання на честь вшанування пам’яті Героїв, загиблих у боротьбі за Незалежність України, а також молебню за Україну, який відслужив отець-настоятель Української греко-католицької церкви Пресвятої Трійці м. Вільнюс Вінкентій Пелих.

Присутнім було зачитано текст Вітального звернення Надзвичайного та Повноважного Посла України у Литовській Республіці Володимира Яценківського до української громади Литви з нагоди Дня Державного Прапора України. У зазначеному зверненні особливий наголос було зроблено на тому, що національний прапор став справжнім знаменом боротьби за Свободу, Незалежність і Єдність Української держави, оскільки під цим Прапором Українські Герої захищають наше право жити під мирним синім небом, бути господарями на Своїй Землі.

З вітальними словами звернулися також депутат Сеймаса ЛР, Голова КНБО В.Бакас та представники литовської громадськості.

Під час урочистої церемонії підняття Державного Прапора присутні виконали Гімн України. Пролунали також народні пісні у виконанні учасників фольклорного ансамблю «Венцерадо».