Посольство України в Литовській Республіці

Київ 14:21

Петриківський розпис представлено у м.Вільнюсі у рамках відзначення 5-ї річниці внесення його до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО

18 січня 2019, 23:25

17 січня 2019 р. у м.Вільнюсі Посольством України в Литовській Республіці, спільно з Національною комісією Литви у справах ЮНЕСКО, було організовано та проведено урочисте відкриття художньої виставки «Український Петриківський розпис: 5 років  у Репрезентативному списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО». Автори представлених на виставці творів – народні майстрині України Валентина Панко та Анастасія Чуднівець.

У заході взяли участь Посол України в ЛР Володимир Яценківський з дружиною Роксоланою, Генеральний секретар Національної комісії Литви у справах ЮНЕСКО Аста Юнєвічєнє з колегами, представники акредитованого в Литві дипкорпусу, Сеймаса ЛР, МЗС Литви, Литовського художнього музею, Польського Інституту у м.Вільнюсі, співробітники Посольства України в ЛР, литовської громадськості, митці, фоторепортери, представники УГКЦ Пресвятої Трійці м.Вільнюса, української громади м.Вільнюса, інших національних громад Литви, учні українського класу з підконтрольної Уряду України території Донецької та Луганської областей, які, за сприяння Уряду Литви, повний рік навчаються у міжнародній школі «Вільнюський литовський дім», інші гості. 

Посол України В.Яценківський звернувся до присутніх, висловлюючи, серед ін., подяку Національній комісії Литви у справах ЮНЕСКО за сприяння у популяризації української нематеріальної культурної спадщини у світі, партнерську співпрацю на міжнародній арені в питаннях захисту української культурної спадщини на тимчасово окупованих РФ територіях України.

Художниці В.Панко та А.Чуднівець ознайомили усіх присутніх зі зразками унікального Петриківського розпису, розповіли про історію його виникнення, а також провели майстер-клас з малювання Петриківського візерунку, який викликав величезне захоплення та інтерес у гостей.

Виставка, яку було відкрито в історичному центрі м.Вільнюса, у приміщенні Національної комісії Литви у справах ЮНЕСКО, триватиме з 17 січня по 19 лютого 2019 року.