• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Часті питання / FAQ
Опубліковано 21 грудня 2020 року о 10:39

Часті запитання/FAQ


Як записатись на прийом до консульського підрозділу Посольства?

З метою оптимізації та покращення обслуговування, у консульському підрозділі Посольства України в Литовській Республіці запроваджено автоматизовану систему запису на консульський прийом громадян. Деталі: https://lithuania.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/elektronna-cherga-dlya-vchinennya-konsulskih-dij

Чи можна залишити старий паспорт громадянина України для виїзду за кордон після оформлення нового? 

Якщо у Вашому старому закордонному паспорті є дійсні іноземні візи, при видачі Вам нового паспортного документа Ви можете його залишити, для чого необхідно скласти відповідну заяву.

Який термін оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон в ПУ в Литві? 

До трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору.

Чи можу я мати на руках два паспорта громадянина України для виїзду за кордон? 

У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в’їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати одразу при подачі документів на оформлення нового паспорта.

У мене закінчився термін дії паспорта та мені терміново потрібно їхати в Україну. Що робити? 

У даному випадку Ви можете оформити Посвідчення особи на повернення в Україну, яке виготовляється в день подачі всіх необхідних документів та сплати консульського збору, та діє до 30 днів. Звертаємо Вашу увагу, що зазначений документ дає право лише на в’їзд до України. Просимо пам’ятати, що Посвідчення особи на повернення в Україну діє лише до 30 днів, протягом яких громадянин повинен виїхати в Україну.

Мені потрібно видати довіреність на вчинення дій від мого імені. Чи буде довіреність, засвідчена консулом, дійсною в Україні? 

Згідно з чинним законодавством України у сфері нотаріату, консульська посадова особа може засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей України.

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно надати Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, копія довідки про присвоєння йому ідентифікаційного номера, місце реєстрації тощо. Всі нотаріальні дії вчиняються особисто заявником.

Як мені поставити машину на консульській облік? 

Автомобілі на консульський облік не ставляться. На тимчасовий консульський облік можуть стати лише громадяни України (за власним бажанням та за наявності відповідних документів). За оформлення тимчасового / постійного консульського обліку консульський збір стягується.

Чи можу я оформити довіреність, надіславши документи поштою? Чи є обов’язковою моя присутність під час оформлення довіреності чи заяви?

Нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися у нотаріальному порядку консулом.

Я хочу оформити прийняття/відмову від прийняття спадщини. Що мені робити?

Заяви щодо прийняття спадщини або відмови від прийняття спадщини (у т.ч.на користь іншого спадкоємця) подаються протягом встановленого законом терміну (6 місяців з часу відкриття спадщини. Протягом цього терміну заява може бути відкликана заявником). Така заява подається особисто. Для оформлення такої заяви у Посольстві слід:

- звернутися до установи особисто у прийомні години;

- мати при собі дійсний паспорт та копію його першої сторінки;

- надати свідоцтво про смерть спадкодавця, засвідчене y встановленому порядку та перекладене державною мовою, якщо воно видавалося іноземними органами, або його нотаріально засвідчену копію;

- надати документ, що підтверджує родинний зв’язок зі спадкодавцем та його копію;

- надати копію заповіту (якщо заповіт оформлювався);

- повідомити назву нотаріальної контори, де знаходиться спадкова справа;

- оригінал документа (квитанції) про сплату консульського збору.

Який порядок оформлення заяви-дозволу на виїзд неповнолітньої дитини за кордон у супроводі одного з батьків, третіх осіб або самостійно? 

Для оформлення дозволу до Посольства особисто заявником подаються:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- свідоцтво про народження дитини;

- копія закордонного паспорта особи, яка супроводжуватиме дитину;

- копія закордонного паспорта/проїзного документа дитини;

- заява (оформлюється у Посольстві);

- оригінал документа (квитанції) про сплату консульського збору.

Я вийшла заміж на території Литовської Республіки та змінила прізвище. На даний час я зареєстрована в Україні, але перебуваю на території Литовської Республіки  і хочу оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Яким чином я це можу зробити через Посольство України? 

Громадяни України, які тимчасово перебувають на території Литовської Республіки (підтвердженням тимчасового перебування не території Литовської Республіки є наявність паспорта громадянина України, т.зв. “внутрішнього паспорта”) та змінили прізвище, можуть оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон виключно за умови надання такими громадянами паспорта громадянина України (“внутрішнього паспорта”), переоформленого на нове ім’я.


До компетенції Посольства НЕ НАЛЕЖАТЬ:

 • оформлення паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта);
 • вклеювання фотокарток до внутрішніх паспортів громадян України при досягненні ними 25- та 45-річного віку;
 • внесення даних про дітей до внутрішніх паспортів громадян України;

УВАГА! Оформлення паспорта громадянина України, а також внесення будь-яких змін до внутрішнього паспорта громадянина України відбувається виключно в органах Державної міграційної служби України на території України!

 • надання сприяння громадянам України у пошуку роботи на території Литовської Республіки, оформлення дозволів на роботу в Литовської Республіки;
 • оформлення дозволу на проживання в Литовській Республіці. Необхідну інформацію щодо умов оформлення віз до Литви, їх вартість, списку необхідних документів та місця оформлення громадяни можуть отримати на інтернет-порталі https://www.migracija.lt/;
 • оформлення литовського громадянства;
 • надання притулку в Литовській Республіці або статусу біженця;
 • оформлення запрошень громадянам третіх країн для в’їзду в Україну;
 • оформлення громадянам України шенгенських віз. Необхідну інформацію щодо умов оформлення віз до Литви, їх вартість, списку необхідних документів та місця оформлення громадяни можуть отримати на інтернет-порталі https://ua.mfa.lt/ua/ua/podorozh-ta-prozhibannaa/konsul-js-jka-informatsiaa/perelk-dokumentb-dlaa-otrimannaa-bzi ;
 • надання адвокатських послуг. Консульська посадова особа не може бути законним представником фізичних або юридичних осіб України за кордоном через відповідні обмеження, передбачені законодавством іноземних країн та міжнародними договорами;
 •  переклад документів з однієї мову на іншу;
 • проставлення штампа “Апостиль” на документах, виданих литовськими або українськими компетентними органами.                      

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux