Кожен громадянин України має право на отримання закордонного паспорта. В нормативно-правових актах, які регулюють питання оформлення і видачі закордонних паспортів, вживається назва "паспорт громадянина України для виїзду за кордон", або скорочено - ПГУВК.
у територіальних підрозділах Державної міграційної служби України;
у регіональних підрозділах Державного підприємства «Документ».
у Центрах обслуговування громадян «Паспортний сервіс» у Варшаві, Вроцлаві, Кракові, Гданську, Празі та Братиславі (перелік та географія Центрів постійно доповнюється та змінюється; більш детально за посиланням: https://pasport.org.ua/centers).
Послуга оформлення закордонного паспорта є наразі з-поміж тих, що мають найбільший попит серед громадян України за кордоном.
Консульський відділ Посольства України у Литовській Республіці оформлює паспорти для виїзду за кордон (закордонні паспорти) громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають у Литовській Республіці.
Адреса Консульського відділу: Вільнюс, вул. В. Кудіркос, 22 (Vilnius, V. Kudirkos g. 22).
Прийом відбувається ВИКЛЮЧНО за попереднім записом до електронної черги https://go.mfa.gov.ua/
Закордонний паспорт виготовляється у строк до 3 місяців, його вартість складає 120 євро (для осіб віком від 16 років) та 37 євро для дітей. Оплата здійснюється виключно банківською карткою за допомогою POS-терміналу у Консульському відділі.
Особам, які постійно проживають за кордоном (оформили дозвіл на виїзд/залишення на постійне проживання за кордоном у встановленому порядку), у разі втрати або викрадення паспорта, або виникнення обставин, у зв’язку з якими він підлягає обміну, під час перебування в Україні слід звертатися до територіального органу або територіального підрозділу Державної міграційної служби України.
Консульський відділ оформлює паспорти з безконтактним електронним носієм («біометричні паспорти»).
Закордонний паспорт виготовляється у строк до 3 місяців. На час дії воєнного стану строки можуть бути довшими.
Закордонний паспорт оформлюється особам, які не досягли 16-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 16-річного віку, — на десять років.
Оформити свій перший закордонний паспорт громадянин України може у будь-якому віці, починаючи від народження.
закінчення строку дії паспорта;
зміни інформації, внесеної до паспорта (у тому числі у зв’язку зі зміною написання латинськими літерами складових імені “прізвище”, “ім’я” у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України);
виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;
непридатності паспорта для подальшого використання (пошкодження, закінчення вільних сторінок).
Оформлення нового закордонного паспорта здійснюється також у випадку втрати або викрадення попереднього паспорта.
Громадянин України не може мати більш як два паспорти для виїзду за кордон.
При зверненні до закордонної дипломатичної установи України (ЗДУ) виготовлення паспорта триває до трьох місяців. Водночас просимо з розумінням ставитись до можливих затримок із доставленням паспортів з України до країни Вашого перебування/проживання в умовах воєнного стану.