• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Заява МЗС України щодо прийняття Верховною Радою України Меморандуму порозуміння й миру (укр. / рос.)
Опубліковано 21 травня 2014 року о 11:46

20 травня ц.р. Верховна Рада України схвалила Меморандум порозуміння й миру.

Документ був підтриманий представниками коаліційної більшості та опозиції.

Меморандум закликає всіх громадян та політичні сили України об’єднатися заради побудови демократичної, незалежної і єдиної держави.

У документі висловлюється підтримка проведення чесних, прозорих та демократичних виборів Президента України 25 травня ц.р. і міститься звернення до всіх громадян держави взяти участь у вільному голосуванні.

Засуджено протиправне застосування зброї і насильства.

У Меморандумі визначені основні напрями невідкладного проведення конституційної реформи, що спиратиметься на принцип децентралізації влади, окреслено принципи мовної політики, згідно з якими поруч з конституційним статусом української мови, як державної, Верховна Рада забезпечить гарантування статус російської мови, міститься зобов’язання прийняти Закон України «Про місцеві референдуми».

Прийняття Меморандуму як акта широкого політичного компромісу стало результатом започаткованих Україною серії загальнонаціональних «круглих столів» національної єдності, що відбулися в Києві та Харкові, і будуть продовжені, зокрема, сьогодні в Миколаєві.

Україна послідовно виконує Женевські домовленості від 17 квітня.

Закликаємо всі сторони Женевської заяви підтримати процес порозуміння і злагоди в Україні.

Від Російської Федерації очікуємо вжиття реальних кроків для деескалації ситуації у східних областях нашої держави, негайного відведення військ від кордону з Україною, відмови він практики підтримки терористичних угруповань та сепаратизму, припинення антиукраїнської риторики.

* * *

Заявление МИД Украины относительно принятия Верховной Радой Украины Меморандума взаимопонимания и мира

20 мая с.г. Верховная Рада Украины приняла Меморандум взаимопонимания и мира.

Документ был поддержан представителями коалиционного большинства и оппозиции.

Меморандум призывает всех граждан и политические силы Украины объединиться ради построения демократического, независимого и единого государства.

В документе выражается поддержка проведения честных, прозрачных и демократических выборов Президента Украины 25 мая с.г. и содержится обращение ко всем гражданам государства принять участие в свободном голосовании.

Осуждается противоправное применение оружия и насилия.

В Меморандуме определены основные направления безотлагательного проведения конституционной реформы, опирающейся на принцип децентрализации власти, обозначены принципы языковой политики, согласно которым наряду с конституционным статусом украинского языка как государственного, Верховная Рада обеспечит гарантирование статус русского языка, содержится обязательство принять Закон Украины «О местных референдумах».

Принятие Меморандума как акта широкого политического компромисса стало результатом организации Украиной серии общенациональных «круглых столов» национального единства, которые проходили в Киеве и Харькове, и будут продолжены, в частности, сегодня в Николаеве.

Украина последовательно выполняет Женевские соглашения от 17 апреля.

Призываем все стороны Женевского заявления поддержать процесс взаимопонимания и согласия в Украине.

От Российской Федерации ожидаем принятия реальных шагов для деэскалации ситуации в восточных областях нашего государства, немедленного отвода войск от границы с Украиной, отказа он практики поддержки террористических группировок и сепаратизма, прекращение антиукраинской риторики.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux