19 травня 2010 року у столиці Литовської Республіки відбулася міжнародна конференція з нагоди десятилітнього ювілею заснування формату «Вільнюська десятка». Конференцію відкрив Міністр закордонних справ Литви А.Ажубаліс. У заході взяли участь представники зовнішньополітичних відомств та посли з понад 20 країн світу.
На засіданні «Вільнюської десятки» Україну представляв Посол України в Литовській Республіці Ігор Прокопчук, який привітав представників групи з досягненням тих цілей, які ними ставилися десять років тому.
У своєму виступі І.Прокопчук зробив наголос на внеску, який здійснила Україна у розвиток системи європейської та глобальної безпеки протягом періоду з часу набуття своєї незалежності, а також на форматах співробітництва з Північноатлантичним Альянсом та участі в операціях з підтримання миру під егідою НАТО.
Посол ознайомив учасників конференції з пріоритетами зовнішньої політики України на нинішньому етапі, націленістю на розвиток практичного співробітництва України з Альянсом на основі партнерської формули взаємодії, баченням керівництвом держави ролі і місця України в сучасному світі.
Було привернуто увагу до послідовності лідерських позицій нашої країни в галузі нерозповсюдження ядерної зброї, що отримало додаткове підтвердження рішенням України стосовно вивезення з території держави високозбагачених ядерних матеріалів.
І.Прокопчук також наголосив, що безпековим інтересам України відповідає розвиток єдиного простору рівної та неподільної безпеки, включаючи надійні гарантії безпеки для країн, які добровільно відмовилися від ядерних арсеналів, та для позаблокових держав.
Довідково: «Вільнюська десятка» (або «Вільнюська група») була створена як форум держав-кандидатів на членство в НАТО з метою обміну досвідом проведення реформ, відстоювання спільних інтересів щодо набуття членства в НАТО, обговорення питань, пов’язаних з європейською та міжнародною безпекою. Група була сформована під час конференції „Роль НАТО у змінюваному безпековому середовищі Європи”, яка відбулася у Вільнюсі 18-19 травня 2000 року. До її складу увійшли Албанія, Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Румунія, Словаччина, Словенія, Хорватія.