• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
У Сеймасі Литовської Республіки презентовано ініціативу «Україна 2027»
Опубліковано 12 грудня 2018 року о 12:12

11 грудня 2018 року Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський взяв участь у дискусії – презентації ініціативи «Україна 2027», що проходила у Сеймасі Литовської Республіки для послів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, а також послів країн-учасниць зовнішньополітичної ініціативи ЄС «Східне партнерство».

У засіданні взяли участь Спікер Сеймасу Литви Вікторас Пранцкєтіс, Віце-спікер, Голова Комітету з європейських справ Сеймаса ЛР Гедімінас Кіркілас, Заступник Голови Комітету з європейських справ Сеймасa Литви Андрюс Кубілюс, Міністр закордонних справ ЛР Лінас Лінкявічюс, Заступник Голови Комітету, Голова Підкомітету з питань законодавчого забезпечення і контролю за діяльністю дипломатичної служби Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Борис Тарасюк, депутати Сеймаса ЛР, Голова Представництва Єврокомісії в ЛР Арнольдас Пранцкявічюс, Посли та інші представники дипломатичного корпусу держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, а також посли країн-учасниць зовнішньополітичної ініціативи ЄС «Східне партнерство» - Грузії та Молдови.

З вітальним словом до присутніх звернувся Спікер Сеймаса ЛР В.Пранцкєтіс, який, серед іншого, наголосив на постійній підтримці України литовським парламентом та висловив побажання, щоб нова ініціатива «Україна 2027», що схвалена двома Комітетами Сеймаса ЛР – Комітетами з закордонних справ та європейських справ у листопаді ц.р., стала реальністю.

Під час зустрічі, що проводилася за модераторства Віце-спікера, Голови Комітету з європейських справ Сеймаса ЛР Г.Кіркіласа, Заступником Голови Комітету з європейських справ Сеймасa Литви А.Кубілюсом було презентовано результати роботи над просуванням минулорічної литовської ініціативи «Новий європейський план для України» та нову ініціативу Сеймаса ЛР «Україна 2027». Зазначена ініціатива, яку вперше було представлено під час ІХ засідання Міжпарламентської Асамблеї Верховної Ради України, Сеймаса ЛР та Сейму і Сенату Республіки Польща (12-13 листопада 2018 р., м. Вільнюс), спрямована на використання сучасної геополітичної ситуації аби забезпечити ухвалення Євросоюзом, враховуючи головування Литовської Республіки в Раді ЄС у 2027 році, політичного рішення щодо конкретних перспектив вступу України до Європейського Союзу.

У своєму виступі Посол України в ЛР В.Яценківський наголосив на важливості висунення зазначеної вище ініціативи з метою підтримки України на шляху до її європейської та євроатлантичної інтеграції, висловив подяку Голові та депутатам Сеймасу ЛР, насамперед авторам вищезазначених двох ініціатив – Г.Кіркіласу та А.Кубілюсу, МЗС ЛР та всіх причетних до неї установ та організацій в Литві та в Україні за активну участь в просуванні «Нового європейського плану для України», а також висловив сподівання, що ініціатива Сеймасу ЛР «Україна 2027» знайде своїх прихильників в інших державах-членах ЄС.

Посол привернув також увагу присутніх до необхідності посилення санкційного режиму проти РФ внаслідок її агресивних дій в Азовському та Чорному морях 25 листопада 2018 року, кричуще порушення РФ міжнародного права та відкриту збройну агресію проти України.

Послом України в ЛР окремо висловлено вдячність литовській стороні за постійну і послідовну підтримку, зокрема Сеймаса ЛР, у відстоюванні суверенітету, незалежності та територіальної цілісності нашої держави, рішуче та відкрите засудження агресивної і непередбачуваної політики Росії щодо України, зокрема за схвалення 27 листопада ц.р. двома Комітетами Сеймасу ЛР – Комітетом у закордонних справах та Комітетом з питань національної безпеки і оборони декларацію «Щодо агресії Російської Федерації проти України» та за  прийняту 10 грудня ц.р. резолюцію Сеймаса ЛР «Щодо підтримки України у контексті агресії Російської Федерації».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux