• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
У Литві вшановано пам’ять Великого Кобзаря українського народу
Опубліковано 11 березня 2019 року о 19:39

09 березня 2019 року у м. Вільнюс, за організації та сприяння Посольства України в Литовській Республіці, відбулась низка урочистих заходів, присвячених вшануванню пам’яті Великого Кобзаря українського народу Т.Г.Шевченка у зв’язку з відзначенням 205-річчя від його народження.

В урочистостях взяв участь Посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський з дружиною Роксоланою, працівники ПУ в ЛР, актив української громади м. Вільнюса, представники українських громад мм. Каунас і Клайпеда,  настоятель Української греко-католицької церкви Пресвятої Трійці м. Вільнюса о. Вінкентій Пелих, представники місцевої громадськості, журналісти Литовського національного телебачення «ЛРТ», інші гості, а також учні з підконтрольної Уряду України території в Донецькій і Луганській областях України, що за фінансової підтримки з боку Уряду ЛР навчаються повний навчальний рік у міжнародній школі «Вільнюський Литовський Дім» (ВЛД).

Зокрема, перед пам’ятником Т.Г.Шевченкові, встановленим в Українському Сквері литовської столиці, відбулась церемонія покладання квітів. Їй передувала окрема віршована вистава-ретроспектива життєвого шляху Великого Кобзаря, підготовлена учнями з підконтрольної Уряду України території в Донецькій і Луганській областях України, що навчаються у ВЛД. Перед присутніми зі вступною промовою виступив Посол України в Литовській Республіці В.Яценківський, який окремо наголосив на важливості і символічності відзначення річниці від дня народження Т.Г.Шевченка у Литві, оскільки саме з цією країною пов’язані одні з визначальних сторінок життєвого шляху молодого Великого Кобзаря. Посол України зачитав присутнім один з віршів Т.Г.Шевченка литовською мовою у перекладі відомого литовського поета і перекладача Владаса Бразюнаса.

Після зазначеної церемонії її учасники пройшлися вулицями м. Вільнюс під українським прапором до меморіальної дошки в пам’ять Великого Кобзаря, встановленій на будинку Вільнюського університету. Відбулась урочиста церемонія покладання квітів на знак вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка.

Згодом, у Будинку національних громад м. Вільнюс відбувся унікальний захід – зустріч активу і представників української громади Литви з В.Бразюнасом, який став першим перекладачем творів Великого Кобзаря литовською мовою. Відповідна добірка творів Т.Г.Шевченка литовською мовою у перекладі В.Бразюнаса вийшла у світ у 2014 році. Зустрічі передувала окрема вступна промова Посла України В.Яценківського, після якої він, разом з Головою Української громади м. Вільнюса Наталією Шертвітєнє, урочисто передав В.Бразюнасу пам’ятну медаль від Світового Конґресу Українців. Цією нагородою В.Бразюнаса було нагороджено на знак відзначення його особистого і професійного внеску у популяризацію українського художнього слова та творчості Великого Кобзаря українського народу. Після цього, була зачитана низка віршів Т.Г.Шевченка українською і литовською мовами у перекладі В.Бразюнаса. У ході заходу, його учасники продекламували також вибрані уривки з творів Великого Кобзаря, зокрема, представник вірменської громади Литви зачитав літературний переклад одного з віршів Т.Г.Шевченка вірменською мовою.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux