• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський відвідав з робочим візитом м. Анікщяй
Опубліковано 11 липня 2019 року о 20:08

05 липня 2019 року Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський, разом із дружиною Роксоланою, з робочим візитом відвідав місто Анікщяй.

У рамках візиту Посол України провів зустріч з делегацією представників Адміністрації Анікщяйського районного самоуправління високого рівня на чолі з мером Сігутісом Обєлявічюсом, взяв участь в урочистому відкритті Програми «Літературна резиденція-2019» у Меморіальному музеї литовського поета, математика і католицького єпископа А.Баранаускаса і литовського письменника А.Вєнуоліса-Жукаускаса у присутності цьогорічних учасників зазначеної Програми від України відомої поетеси, дитячої письменниці Тетяни Щербаченко (Стус) та художниці Ірини Сильвестрової-Панаріної.

Посол України В.Яценківський та мер С.Обєлявічюс урочисто відкрили плиту з надписом «Доброго дня!» на Алеї мов у центрі міста поблизу найвищого костелу Литви – Костелу Святого апостола-євангеліста Матвія, а також відвідали громадську бібліотеку Анікщяйського районного самоуправління, де Посол зустрівся як з представниками української громади м. Анікщяй, так і з представниками місцевих ділових кіл, що активно співпрацюють з українськими підприємствами. Посол України в ЛР відвідав унікальний Музей янголів, в якому експонується виставка українських ікон під назвою «Образ янгола в українському домашньому іконописі 18-19 ст.ст.».

Під час зустрічі Посла України з мером Анікщяйського районного самоуправління С.Обєлявічюсом йшлося про поточний стан співпраці Анікщяю з його українськими містами-побратимами, зокрема, мм. Васильків і Миргород, а також обговорено можливі подальші шляхи активізації взаємовигідної співпраці між ними у пріоритетних сферах, насамперед, економічній, туристичній і культурно-гуманітарній. Відзначено наявність значного потенціалу двосторонньої співпраці на місцевому рівні, зокрема, з урахуванням значного досвіду, набутого Анікщяйським районним самоуправлінням в реалізації різноманітних програм розвитку місцевої інфраструктури, насамперед, туристичної і рекреаційної, розвитку житлово-комунального господарства, створення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій. Досягнуто принципової домовленості про розробку низки спільних ініціатив з метою популяризації на місцевому рівні національного культурного надбання обох народів.

В рамках урочистого відкриття у Меморіальному музеї А.Баранаускаса і А.Вєнуоліса-Жукаускаса Програми «Літературна резиденція-2019», в якій цього року беруть участь відома українська поетеса, дитяча письменниця Т.Щербаченко (Стус) та українська художниця І.Сильвестрова-Панаріна, Посол України в ЛР виступив з окремою промовою та зробив запис у книзі почесних відвідувачів зазначеного Музею. В.Яценківський висловив глибоку вдячність керівництву музею, особисто меру С.Обєлявічюсу та ініціатору започаткування цієї Програми для українських митців Віргінюсу Стролє, «почесному послу Анікщяй в Україні», за їхню увагу до розвитку сучасного вітчизняного мистецтва, завдяки чому у м. Анікщяй успішно творили такі всесвітньо відомі вітчизняні письменники, як Андрій Курков (у 2017 р.) та Василь Шкляр (у 2018 р.).

Відкриваючи разом з мером С.Обєлявічюсом плиту з україномовним надписом «Доброго дня!» на Алеї мов м. Анікщяй, Посол України В.Яценківський подякував присутнім мешканцям міста, керівництву і співробітникам Адміністрації Анікщяйського районного самоуправління за відповідну ініціативу. За словами Посла, такі кроки сприяють ще більшому зближенню українського і литовського народів, поєднаних глибоким історичним та культурним корінням.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux