• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Свій перший закордонний візит Голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв здійснив до Литовської Республіки
Опубліковано 22 жовтня 2019 року о 17:00

16-17 жовтня 2019 р., на запрошення литовської сторони та за сприяння з боку Посольства України в Литовській Республіці, Литву з робочим візитом відвідав Голова Херсонської обласної державної адміністрації (ОДА) Ю.Гусєв, якого супроводжувала делегація представників ділових, наукових і мистецьких кіл Херсонщини. Зазначений візит став першим закордонним візитом Ю.Гусєва після його призначення 15 липня цього року Президентом України В.О.Зеленським на посаду Голови Херсонської ОДА.

У рамках насиченої програми перебування у Вільнюсі відбулась ціла низка двосторонніх зустрічей високого рівня між Головою Херсонської ОДА та супроводжуючою його делегацією як з керівництвом деяких державних установ та місцевих органів влади, так і представниками литовських ділових кіл. Зокрема, відбулись зустрічі з керівництвом і членами Групи міжпарламентських зв’язків з Україною Сеймаса ЛР на чолі з Віце-спікером литовського парламенту Йонасом Лєсісом, Міністром закордонних справ Лінасом Лінкявічюсом, Віце-міністром економіки та інновацій Єкатериною Роякою, Віце-міністром сільського господарства Евалдасом Густасом, мером м. Вільнюс Ремігіюсом Шімашюсом, керівництвом та членами Вільнюської торгово-промислової і ремісничої палати.

У заходах у рамках зазначеного візиту взяв участь Посол України в ЛР Володимир Яценківський та представники ПУ в Литві.

Під час зустрічей було наголошено на значній зацікавленості Херсонщини у залученні литовських інвестицій та передових технологій, зокрема, у таких потенційних сферах подальшого співробітництва, як зберігання і переробка плодоовочевої продукції та олійних (масляничних) культур; сушка, заморожування і переробка аграрної продукції; рибне господарство; екологія; енергоефективність; будівництво і реконструкція очисних споруд тощо. Окремо йшлося про можливість створення спільних підприємств шляхом кооперації і формування відповідних кластерів з метою досягнення амбітної мети – перетворення Литовської Республіки на свого роду «ворота» виходу традиційної для Херсонського регіону продукції на ринки держав-членів ЄС.

Наголос було зроблено також на глибоких історичних коріннях, що пов’язують Херсонський край з Литвою, в результаті чого внесено низку конкретних пропозицій стосовно можливих шляхів поглиблення двосторонньої співпраці у культурно-гуманітарній сфері.

Окремо від Голови Херсонської ОДА пролунав заклик на адресу литовської сторони стосовно її можливої підтримки регіональної ініціативи зі створення у м. Херсон Центру європейської інтеграції. За задумом її авторів, майбутній Центр, у разі створення, міг би виконувати не лише інформаційно-роз’яснювальну функцію на регіональному рівні стосовно важливості європейської і євроатлантичної інтеграції нашої Держави, але й стати місцем, де представники місцевих ділових кіл, неурядових громадських організацій тощо могли б отримати оперативну інформацію стосовно можливих шляхів отримання кредитів і грантів, пошуку потенційних ділових партнерів з-поміж держав-членів ЄС.

За результатами візиту ухвалено низку конкретних домовленостей, спрямованих на переведення у практичну площину двосторонньої співпраці між Херсонською ОДА та заінтересованими органами влади, діловими колами ЛР у сферах спільної зацікавленості. Зокрема, домовлено про можливу зустріч Міністра закордонних справ ЛР Л.Лінкявічюса, у рамках його участі у Міжнародному інвестиційному форумі «RE:THINK. Invest in Ukraine» (29 жовтня 2019 р., м. Маріуполь) з делегацією Херсонською ОДА на чолі з її Головою Ю.Гусєвим для обговорення результатів згаданого візиту до Литовської Республіки 16-17 жовтня цього року.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux