10 червня 2021 року Посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський взяв участь у дистанційній зустрічі представників ділових кіл мм. Вільнюс та Запоріжжя у рамках реалізації проєкту «Віртуальні зустрічі з регіонами України», започаткованої спільно Посольством України в ЛР, Вільнюською торговельно-промисловою та ремісничою палатою (ТПРП) та Посольством ЛР в Україні.
Посол України в Литві звернувся до учасників заходу з окремою промовою, в якій особливий наголос зробив на важливих дво- і багатосторонніх заходах, запланованих до проведення протягом поточного – 2021 – року у контексті активних зусиль української та литовської сторін з подальшого поглиблення та розвитку українсько-литовських відносин рівня стратегічного партнерства. У зв’язку з цим, окрему увагу було приділено активній роботі України та Литовської Республіки як співорганізаторів з підготовки до проведення 07-08 липня 2021 року у м. Вільнюс Четвертої міжнародної «Конференції з питань реформ в Україні», відкриття якої має відбутись за особистої участі Президента України Володимира Зеленського та Президента ЛР Гітанаса Наусєди. Запланована також окрема участь у цьому надважливому міжнародному заході Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, численної української офіційної Делегації у складі керівників цілої низки відповідних ЦОВВ нашої Держави. З урахуванням аудиторії дистанційної зустрічі 10 червня, Посол України поінформував також її учасників про проведення у рамках Вільнюської Конференції окремого Бізнес Форуму за участі представників ділових кіл не лише України та ЛР, але й також інших країн Балтії, Скандинавських країн.
У своєму виступі, В.Яценківський вказав на пріоритетність тематики налагодження співпраці між містами та регіонами нашої Держави та ЛР у рамках реалізації проєкту «Віртуальні зустрічі з регіонами України», наголосивши на важливості вже проведених дистанційних зустрічей між представниками ділових кіл у таких форматах, як «Вільнюс і Кременчук», «Вільнюс і Харків», «Вільнюс і Суми», а сьогодні – ще в одному новому форматі: «Вільнюс і Запоріжжя».
У дистанційній зустрічі 10 червня 2021 року взяли також участь понад 30 учасників, зокрема, Президент Запорізької торгово-промислової палати Володимир Шамілов, начальник управління зовнішніх зв’язків та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької обласної державної адміністрації А.Бойко, керівниця проєкту з розвитку експорту Вільнюської ТПРП Д.Вільчінскайтє, представники українських та литовських ділових кіл.
У рамках заходу відбулися презентація економічного, інвестиційного та туристичного потенціалу Запорізької області, а також представлення проєктів співробітництва Вільнюської ТПРП із Запорізькою ТПП щодо створення кластерів та запланованих на вересень ц.р. взаємних візитів бізнес-делегацій.