• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Посол України в Литві Володимир Яценківський взяв участь у відеобрифінгу на тему «Щодо заходів реагування на COVID-19 у Литві», організованому Офісом Уряду ЛР для глав дипломатичних місій
Опубліковано 21 травня 2020 року о 20:08


21 травня 2020 року Посол України в Литовській Республіці В.Яценківський взяв участь у відеобрифінгу на тему «Щодо заходів реагування на COVID-19 у Литві». Ініціатором та організатором зазначеного заходу, проведеного у Литві вперше з часу запровадження в країні загальнонаціонального карантину 16 березня ц.р., виступив Офіс Уряду ЛР. Зокрема, до участі в онлайн-зустрічі в якості доповідачів були запрошені Міністр закордонних справ ЛР Лінас Лінкявічюс, Міністр охорони здоров’я ЛР, керівник створеного при Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) Литви «Оперативного центру із надзвичайної ситуації» Ауреліюс Вєріга та Віце-Канцлер Уряду ЛР Лукас Савіцкас.

У ході першої частини відеобрифінгу, запрошені доповідачі детально поінформували глав дипломатичних місій про поточну епідеміологічну ситуацію у Литві, насамперед, з наголосом на успішності вжитих Урядом заходів з протидії поширенню вірусу COVID-19.

Зокрема, у своєму виступі Міністр закордонних справ Л.Лінкявічюс вказав на безпрецедентність викликів і загроз, з якими були вимушені зіткнутись держави-члени ЄС у цілому та Литва, зокрема, внаслідок раптового поширення інфекції. Особливо далася взнаки відсутність попередньо погоджених на рівні ЄС координаційних механізмів з протидії поширенню коронавірусу. Як наслідок, держави-члени були вимушені часто-густо самотужки шукати шляхи виходу з критичної ситуації на тлі відсутності набутого у минулому досвіду протидії таким викликам як пандемія COVID-19. Попри це, литовській стороні, спільно з партнерами, вдалось не лише взяти ситуацію під контроль, у тому числі з точки зору забезпечення національної системи охорони здоров’я у критичних умовах усіма необхідними медичними обладнанням і засобами, але й виступити з цілою низкою знакових ініціатив. Однієї з таких ініціатив і стало створення, починаючи з 15 травня, між трьома Балтійськими державами вільного простору для пересування для своїх громадян (т.зв. «Балтійської бульбашки»). За словами Міністра, до зазначеної ініціативи можуть долучитись також і Польща, Фінляндія. Окремо Л.Лінкявічюс поінформував про безпрецедентні зусилля, спрямовані на повернення до Литви громадян Литовської Республіки, які на початок пандемії перебували у різних куточках світу. У зв’язку з цим, він висловив вдячність цілій низці країн світу, у т.ч. і Україні, за сприяння у поверненні литовських громадян на батьківщину.

У свою чергу, Міністр охорони здоров’я А.Вєріга наголосив, що завдяки оперативній реакції та проактивній позиції литовських властей з метою упередження неконтрольованого поширення епідемії вдалось запобігти песимістичному сценарієві розвитку ситуації та панічним настроям у суспільстві. Як результат, нещодавні дослідження засвідчили, що Литва належить до тих європейських країн, яким вдалось продемонструвати незначні показники захворюваності і смертності серед населення. Масштаби проробленої литовськими властями роботи видаються ще більш вагомими з урахуванням особливостей національної системи охорони Литви, в якій відсутня централізована система підпорядкування медичних установ МОЗ. Завдяки вжитим заходам вдалось створити мобільну всеохоплюючу систему охорони здоров’я національного масштабу, готову до нової хвилі поширення COVID-19.

У розвиток питання, Віце-Канцлер Уряду Л.Савіцкас детально зупинився на заходах з подолання негативних наслідків пандемії для економіки країни. При цьому, він окремо наголосив на особливостях відповідного підходу литовської сторони з їх визначення на коротко- і середньострокову перспективи. Зокрема, Уряд ЛР виходить з того, що поточну кризову ситуацію слід розглядати не лише як виклик чи загрозу, але й як унікальну можливість, здатну допомогти литовській економіці максимально швидко і ефективно адоптуватись до нових реалій. У зв’язку з цим, особливі надії литовська сторона покладає на можливе перенесення виробництв до країн Центрально-Східної Європи, у т.ч. і Литви, а також на інвестиції, спрямовані на створення нових робочих місць. Велике значення матиме розроблений і вже представлений Урядом Литви амбітний, розрахований на півтора роки, план інвестування у литовську економіку з 01 липня 2020 року. Головна мета плану – швидко і ефективно інвестувати у пожвавлення та зростання економіки Литви, аби трансформувати її у стійку, інноваційну економіку, що створює високу додану вартість. При цьому, пріоритетами для інвестування стануть такі сфери і напрямки, як людський капітал, цифрова економіка та ділова активність, інновації та наукові дослідження, транспорт і комунікації, енергетика.

Наприкінці відеобрифінгу запрошені доповідачі відповіли на низку запитань, пов’язаних, зокрема, з можливими часовими рамками відновлення регулярного авіаційного сполучення між Литвою і країнами світу чи критеріями, необхідними для відміни обов’язкового на сьогодні 14-тиденного карантину для осіб, прибувших на територію ЛР. Наголошено, що як перераховані, так і решта важливих питань розглядатимуться литовською стороною у тісній координації зі своїми партнерами у рамках ЄС, насамперед, з країнами Балтії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux