30 травня 2024 року у Сеймасі Литовської Республіки відбувся окремий показ документальної кінострічки «20 днів у Маріуполі».
Захід відкрили Віце-Спікер литовського парламенту Паулюс Саударгас та Посол України у Литві Петро Бешта.
Члени команди Associated Press, у складі якої були режисер Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсер Василиса Степаненко, стали останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі. Вони
продовжили роботу в облозі та зафіксували жахливі кадри перших днів війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші нелюдські звірства російських окупантів. Ця документальна хроніка лягла в основу фільму «20 днів у Маріуполі».
10 березня фільм «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова здобув премію «Оскар» як найкращий повнометражний документальний фільм. Це перший український фільм, який отримав таку престижну нагороду.