• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
В День захисників і захисниць України відбулась презентація проєкту «Книжки без кордонів»
Опубліковано 14 жовтня 2022 року о 20:10

14 жовтня до Дня захисників та захисниць України в «Українському центрі», що вже понад 4 місяці функціонує у Вільнюсі під патронатом Перших леді України та Литви, відбувся урочистий захід для вшанування подвигу українських Героїв.


Під час заходу Перша леді Литви Діана Наусєдєнє презентувала проєкт «Книжки без кордонів», який реалізовує Український інститут книги під патронатом Олени Зеленської.


Завдяки допомозі литовських друзів – голови Правління Вільнюського клубу Пятраса Шімелюнаса, керівника «Українського центру» Альгірдаса Кумжі та Посла Литви в Україні Вальдемараса Сарапінаса 1000 книг для українських дітей різного віку було привезено у Литву. Ці книги після заходу розлетілись по всій країні – до Литовської національної бібліотеки імені Мартінаса Мажвідаса, бібліотек міст Варена, Укмерге та Радвілішкіс, а також 4 шкіл з українською мовою викладання, що базуються у Вільнюсі. Кожен маленький українець чи українка, які відвідали захід, мав змогу обрати собі книгу для душі та отримати особливу листівку з теплими побажаннями від Першої леді України та Литви.


Посол України у Литві Петро Бешта зазначив: "Проєкт, який сьогодні буде презентовано є надзвичайно важливим, адже допомагає нашим дітям не втрачати зв’язок з Батьківщиною та рідною мовою. На жаль, в наших дітей вкрали частину дитинства, частину юності. Наші діти змушені були значно швидше подорослішати. Проте не перестають дивувати дорослих великою силою духу в маленьких серцях".


Щиро вдячні кожному, хто долучився до організації заходу для відзначення всенародного українського свята – Дня захисників та захисниць України, що увібрало в себе історичні традиції українців усіх віків та нерозривно поєднане зі святом Покрови та Днем Українського козацтва. Однак, цього року це свято не тільки наше, але й всіх наших литовських друзів, що стали на захист свободи та незалежності Української держави. 


Слава захисникам та захисницям України! 
Слава Україні!
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux