• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
У Вільнюсі відбулося урочисте прийняття з нагоди 27-ї річниці незалежності України та 100-річчя відродження української державності
Опубліковано 28 вересня 2018 року о 19:49

26 вересня 2018 року у м.Вільнюсі у Палаці Великих князів литовських відбулося урочисте прийняття з нагоди 27-ї річниці незалежності України та 100-річчя відродження української державності.

У заході взяли участь близько 400 осіб, серед яких були, зокрема, Спікер Сеймаса Литовської Республіки Вікторас Пранцкєтіс, перший Голова Верховної Ради Литви – відновленого Сеймаса проф. Вітаутас Ландсбергіс, члени уряду та численні депутати Сеймаса ЛР, керівники інших відомств, представники акредитованого в ЛР дипломатичного корпусу, ділових кіл Литви, української, кримськотатарської громад Литви, литовської громадськості, науковці, українські військовослужбовці, які були поранені у ході АТО/ООС та проходять реабілітацію у Литві, військовослужбовці Збройних сил України, які навчаються на курсах англійської мови при Військовій академії Литви, члени делегації Міноборони України, яка перебувала з візитом в ЛР. У заході взяв участь Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу І.Умеров, кримськотатарські митці та художники.

Урочисто відкриваючи захід, Посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський звернувся з промовою до усіх його учасників, наголошуючи, зокрема, що 22 січня 1918 року, в день ухвалення Центральною Радою ІV Універсалу, була відроджена Українська держава, а 24 серпня 1991 року фактично відбулося відновлення незалежності України, й, отже, цього року, окрім відзначення 27-ї річниці незалежності України, ми відзначаємо 100-річчя відродження української державності. Посол окремо підкреслив, що українці продовжують, як і в минулому, вести боротьбу за свою незалежність, захищати від російської агресії територіальну цілісність та суверенітет своєї Батьківщини, захищати найвищі цінності – Свободу та Людську Гідність. Він також висловив подяку Литві, усьому литовському народові за міцну та щиру підтримку, за яку українці будуть вдячні поколіннями.

З вітальним словом до присутніх звернувся Спікер Сеймаса ЛР В.Пранцкєтіс, який, серед іншого, зазначив, що Україна була та залишається другом Литви протягом давньої та сучасної історії, нагадавши присутнім, що українці разом з литовцями стояли пліч-о-пліч на захисті Парламенту Литви під час трагічних подій 13 січня 1991 року. В.Пранцкєтіс підкреслив, що обидві країни мають спільну історію, адже цього  року і Україна, і Литва відзначають 100-річні ювілеї, та наголосив, що Україна є демократичною європейською країною.

Заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, якого 6 липня ц.р. Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайтє нагородила Лицарським хрестом, подякував Литві за її послідовну, відкриту та жорстку позицію щодо російської агресії проти України. Він зазначив, що відколи 1783 р. відбулася перша анексія Російською імперією Криму, Росія продовжує політику вигнання та знищення кримськотатарського народу, адже у радянський період, у 1944 році, весь кримськотатарський народ було депортовано до Сибіру, у результаті чого половина його загинула лише за перший рік депортації. І.Умеров окремо повідомив про факти грубого порушення прав людини у Криму, незаконних арештів, переслідувань: кількість політичних в’язнів наближується до 100, кількість дітей та неповнолітніх, які залишилися без опіки батьків, перевищила 130. І.Умеров окремо звернувся до представників інших держав з проханням не визнавати юрисдикції РФ у Криму, брати участь у заходах по відновленню територіальної цілісності України.

Посол України в Литві під час заходу вручив Голові неурядової волонтерської організації «Blue/Yellow» Йонасу Охману та волонтеру цієї організації  Жільвінасу Пастарнокасу відзнаки Президента України П.Порошенка «За гуманітарну участь в антитерористичній операції».

Посольством, спільно з кримськотатарськими митцями, було організовано велику культурно-просвітницьку програму. Під час прийняття було проведено виставку декоративно-прикладного мистецтва, присвячену культурі та історії кримськотатарського народу під назвою, «Zincir. Ланки пам’яті» за участі її авторів (Рустема Скибіна, Ельміри Сейт-Аметової). Глядачам були представлені, зокрема, кримськотатарські килими, кераміка, старовинні фески, предмети побуту, народні костюми. Відбувся також музичний концерт унікальної кримськотатарської етно-джазової музики колективу під керівництвом Усеіна Бекірова.

Того ж дня, у Національному музеї Палац Великих князів литовських  було представлено тематичну фотовиставку до 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та 100-річчя відродження української державності «Українська революція: уроки минулого» (литовською, англійською, українською мовами), підготовлену Посольством України в ЛР спільно з українською громадою м.Вільнюса.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux